O mně

Pavla Procházková, M.A.

Akreditovaný praktik pro kurzy a individuální lekce Feldenkraisovy metody Praha

O mně, mém návratu do Prahy a cestě k Feldenkraisově metodě

Historické události vedly k tomu, že jsem se jako dítě se svou rodinou ocitla ve Švýcarsku. Tam jsem taky vystudovala jazyky a historii na univerzitě v Bernu. A historické události mě opět přivedly zpátky do Čech a do Prahy. Pracovala jsem zde v bankovnictví, dále v oblasti vyhledávání manažerů a věnovala čas rodině. Když jsem začala hledat nový profesní cíl seznámila jsem se s Feldenkraisovou metodou a byla jsem okamžitě nadšená širokým rozsahem jejího využití, fascinujícími nálezy a teorií, které za touto metodou stojí.

Vzhledem k zdravotní situaci v mé rodině jsem se vždy zajímala o motorický vývoj dítěte a souvislost mezi fungováním mozku a pohybovými schopnosti těla. Jak tyto dvě oblasti spolupracují a jak podpořit proces učení (tzv. plasticita mozku)? Ponořit se do Feldenkraisovy metody mi přišel jako logický krok a v roce 2016 jsem nastoupila do čtyřletého výcviku, který jsem absolvovala v německém Heidelbergu (Feldenkrais-Zentrum Heidelberg) pod vedením Ully Schläfke a Rogera Russella, který byl žákem Dr. Feldenkraise. 

Mám mezinárodní akreditaci jako praktik Feldenkraisovy metody (Feldenkrais® Practitioner). Pravidelně navštěvuji kurzy v zahraničí pro praktiky Feldenkraisovy metody a dále se vzdělávám. Jsem v představenstvu Spolku Feldenkraisovy metody v ČR, sdružující všechny praktiky v této zemi a reprezentuji spolek v mezinárodní federaci Feldenkrais IFF. Jsem spoluorganizátorkou čtyřletého výcviku Feldenkraisovy metody v Praze. 

 

Feldenkraisova metoda je pro mě základem životního stylu, který mi pomáhá žít zdravě, spokojeně a v rovnováze sama se sebou. Snažím se tuto zkušenost předávat v kurzech i individuálních lekcích dospělým, dospívajícím i dětem.

Díky své jazykové vybavenosti poskytuji individuální a skupinové lekce Feldenkraisovy metody v Praze zahraničním klientům také v němčině a angličtině.